Uzdravená z bronchiálnej astmy – apríl 2017

Uzdravenie z bronchiálnej astmy

…………
Ahojte priatelia, bratia a sestry v Ježišovi Kristovi a aj všetci tí, ktorí ešte možno pochybujete o Ježišovej moci a pravde, ktorá sa zjavila skrze neho. Ježiš je pravý Boží Syn.  Boh nám v ňom ukázal, aký v skutočnosti je.

Svedectvo o mojom uzdravení začnem najprv otázkou, na ktorú si musí odpovedať každý z vás sám. Vedeli by ste si predstaviť mať tak silnú astmu, že nemôžete cestovať dopravnými prostriedkami, ponáhľanie sa je pre vás utrpením, netolerujete mnohé lieky, bojíte sa ísť do sprchy, lebo sa v nej dusíte? Taký bol môj život, aj napriek užívaniu lieku na astmu. Veľmi ťažko sa mi fungovalo v spoločnosti, medzi ľuďmi v nákupných centrách atď.  Na duchovné poradenstvo som šla s úplne iným problémom, tento som len tak mimochodom zmienila duchovnému poradcovi – pastorovi Radovanovi Mikulovi. On ho však vnímal ako niečo dôležité a navrhol mi, že sa bude modliť za moje uzdravenie z astmy. Súhlasila som, i keď som bola s mojím zdravotným stavom už zmierená, a nedúfala som v toto veľké uzdravenie. Nie preto, že by som neverila, že môj Boh nie je Bohom zázrakov. Práve naopak, išlo skôr o to, že Boh v mojom živote už spravil veľmi veľa veľkých zázrakov (2-krát ma zachránil z bezprostredného ohrozenia života a mnoho ďalších zázrakov). To bol dôvod, prečo som si myslela, že už nato viac nemám nárok. Myslela som si, že Boh funguje podobne ako naše financie. Keď máme peňazí veľa, kupujeme si drahé/kvalitné veci, keď ich máme málo, poteší nás aj malá drobnosť v podobe čokoládky/keksíka/kávy/obľúbeného časopisu. Podľa tejto logiky som vnímala aj Božie uzdravenie. Hanbila som sa sama v sebe Hospodina žiadať ešte o niečo viac, ako som dostala. Mala som pocit, že moje vreckové na zázraky od Hospodina som si bezpečne minula a ďalšie už nepríde. Táto skúsenosť ma naučila, že Boh nás miluje takou štedrou láskou,  že nám nechal otvorený účet požehnania, aby sme  ho vždy smelo mohli prosiť o naplnenie našich potrieb. Dnes je to už polrok, čo som uzdravená z astmy a nebudím sa ani na nočné pokašliavanie.

Ďakujem Bohu, že Jeho láska je nevyčerpateľným zdrojom, že sa nevzťahuje len na pocit, že som ním milovaná, ale že sa prejavuje aj v konkrétnych skutkoch ako je napr. uzdravenie. Nech je na veky oslávené meno Ježiš!

——–
Ľudka